tegin endale jälle korraliselt meeldiva laupäeva koos traditsioonilise jalutamise ja raamatulugemisega – seekord küll ilma tõttu kohvikus. õhtu saabudes mõtlesin, et pole jupp aega päris kinos käinud ning vedasin hea õnne peale sammud cc plazasse. mõtlesin, et kui muud paremat pole, siis ‘mina olin siin’ võiks ikka ära vaadata, et teaks kah, millest räägitakse. kui aga nägin, et kohe-kohe on algamas hoopis film, kus mängib üks mu lemmiknäitlejaid john malkovich ning lisaks veel trobikond pisut-vähem-lemmikuid, polnud üldse küsimust.

filmiks oli ‘burn after reading’. ning ma ütlen, ausalt, minge kindlasti vaatama. tõeliselt ja südamest sai naerda. coenite filmide puhul on muidugi see kah tüüpiline, et ka TEGELIKULT ™ traagilised kohad lihtsalt on niivõrd tragikoomilised, et ikka itsitad… tunned piinlikkust ja itsitad. priit pätt on osanud eriti hästi kehastuda ilusaks mänguasjaks ning clooney tegelase kingitus oma naisele on kah üle prahi. priit pätiga käib läbi ka väike inside joke, nimelt on ta tegelane endale spiooninimeks võtnud mr black ning rõhutas, et ta ei ole see, kes väliselt paistab. kes aru ei saanud, oli see vihje pitti filmile meet joe black, kus ta tegelane joe black oli tegelikult surm ise.

ja uue sõna õppisin ma kah filmist. ‘what a clusterfuck!!!‘, mis oli tõlgitud ‘tõeline kobarnuss!!!’. haridus ennekõike!!!