Sellest teemast on viimasel ajal mitmetes blogides juttu. Minult praegu juttu ei tule, tuleb ainult link, mille sisuga nõustun 100%.
Sellest teemast on viimasel ajal mitmetes blogides juttu. Minult praegu juttu ei tule, tuleb ainult link, mille sisuga nõustun 100%.
nodsu
Ma lugesin kunagi kellegi pihtimuslikku artiklit – ta oli veetnud nooruse ulja juhuseksiga, sest lahedad inimesed tegid nii, aga tundis, et midagi jääb nagu puudu, hingetuks läheb kätte ära, hoolimist on vähe. Ja samas ei tundnud üldse, et oleks ise monogaamne tüüp või et talle juhusuhted ei meeldiks – juhusuhted olid ise OK, lihtsalt oleks võinud olla hoolivamad. Kuni leidis polüamoorse kogukonna, kus ta leidis ometi enda moodi inimesed, kes aktsepteerisid suhteid mitme partneriga või ka põgusaid suhteid JA samal ajal hindasid hoolivust ega pidanud seda klammerdumiseks.
ja et nojah, suhte- ja kiivuseprobleeme on neilgi, aga kellel ei oleks.
artikli üks point oligi see, et hoolivus ja armastus saab olla ka siis, kui kohtute kasvõi ainult üheks päevaks. ei pea olema nii, et seksuaalselt vabameelsed inimesed tundeid ei tunne.
Aga ma ei leia seda artiklit enam kuidagi üles.
nodsu
ühesõnaga, ta rõhus tublisti polüamooria sõna amori-osise peale. vist viitas ka oma aja hipiideaalidele ja mainis, kuidas making love hakkas armastuse komponenti kaotama, aga et tema tahaks, et tema elus toimiks see väljend oma otseses tähenduses.
e.
Jah, ma ise olen täpselt sama teed pidi polüamooriani jõudnud.
Et palju mõttetut juhuseksi, aga hinnangu “mõttetu” annan ma nüüd tagantjärgi just selle hoolimatuse, mitte “juhuslikkuse” tõttu. “Juhuslikkus” kui selline mind tõesti ei sega, kui käe südamele panen. Nüüd pole küll juhuseksi enam ammust aega olnud, aga seda põhjusel, et ma olen vanuigi kole laisaks ja mugavaks muutunud.
Ja, täpselt, ma arvan samuti, et hoolida võib ka siis, kui tegu on üsna suvalise üheöösuhtega.
Et kui ma olen täna siin sinuga, siis ma olengi praegu sinuga. Ja see, et sul oli eile siin teine piiga (ja minul käis külas teine mees) ja et homme tuleb kolmas, ei ole kuidagimoodi oluline. Praegu on praegu.
Huvitav oleks toda artiklit lugeda!
Armastusest mitut moodi kirjutas Marta ka hiljuti. Ma panin “like” ka, aga see kadus ära miskipärast… 😦
e.
Tegelikult kahtlustasin ma juba ammu, et mul võib polüamoorseid kalduvusi olla. Mul ei ole nimelt mitte kunagi olnud mingit probleemi olla korraga armunud mitmesse inimesse. Kõrvuni. Seda on mitu korda juhtunud! Kuni tolle artiklini arvasin ma, et olen (ka selle koha pealt) natuke ebard.
Aga seal artiklis oli kena võrdlus: kõik, kel on mitu last või mitu õde-venda (või mitu lemmiklooma, lisan ma 🙂 ), saavad aru, et on võimalik võrdselt armastada mitut inimest, millegipärast aga ei laienda tavaline inimene seda romantilisele armastusele. Kuigi miks see peaks teisiti olema.
No just, seda minagi! Miks peaks romantiline armastus teisiti olema?!
nodsu
jah, mul tuli teise asjana kah just Marta artikkel meelde.
nodsu
kle, üles leidsin.
http://thoughtcatalog.com/rachel-forshee/2014/02/casual-sex-or-casual-love/
üks tsitaat:
“Is it really all that healthy and “sex-positive” to compartmentalize our psyches so much? I do get not falling in love with everyone you sleep with, and I get that even the most mind-blowing orgasms don’t mean you’ve fallen in love, but in all of this sexual freedom, where is our “love freedom”?”
ja teine:
“In essence, the only way to have ethical sex is to truly connect with someone and “love” them, no matter how brief the encounter or how you choose to do it. If whips and chains cause elation in yourself or your partner, that’s a form of love, isn’t it? And just as our faces soften as we look at a sunset, but we don’t try to “hold on to” a sunset, why can’t we legitimately love someone for just one night, even if we recognize the fact that we cannot see each other again (prior engagements, personality clashes, etc.) In fact, it is the ultimate form of love, because it’s based on compassion. I don’t try to hold another person, but I try to bring them pleasure. Life is fleeting, why not love as many as we can?”